• BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESTİ

  /photos/basketbolhklg.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında düzenlenen Basketbol Turnuvası sona erdi.
    Turnuva finaline Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim...
  Ayrıntılar...

  BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESTİ
 • AHISKA’LI HEYETE ADLİYE’DE KAHVALTI

  /photos/adliyekkahvaltid.jpg

  Gemlik Belediyesi ve Gemlik Kent Konseyi tarafından düzenlenen 3. Uluslar arası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında, Ahıska’dan gelen heyete, Adliye Köyünde kahvaltı ikram edildi.
  Ayrıntılar...

  AHISKA’LI HEYETE ADLİYE’DE KAHVALTI
 • SATRANÇ TURNUVASINDA KIYASIYA REKABET

  /photos/satrancrekabetis.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında düzenlenen Satranç Turnuvası Celal Bayar Anadolu Lisesi’nin Spor Salonun’da organize edildi.18 İl’den gelen 376 sporcunun katılımı ile başlayan turnuvaya Gemlik Satranç ...
  Ayrıntılar...

  SATRANÇ TURNUVASINDA KIYASIYA REKABET
 • GEMLİK’E BOSNA’DAN KARDEŞ ŞEHİR

  /photos/bosnakardessehir.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali dolayısı ile festival boyunca Gemlik’te ağırlanan Bosna-Hersek’in Zavidovici ile Gemlik şehirleri arasında alınan kardeş şehir olma kararı, atılan imzalarla resmiyete kavuştu.
  Ayrıntılar...

  GEMLİK’E BOSNA’DAN KARDEŞ ŞEHİR
 • KENT KONSEYİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ 8 EKİM’DE

  /photos/kentkoncocukkoro.jpg

  Gemlik Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Gurubu tarafından geçen yıl Edip Özer Başkanlığında ve Şef Eda Varlı yönetiminde oluşturulan çocuk korusu yeni dönem çalışmalarına başladı.
  Ayrıntılar...

  KENT KONSEYİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ 8 EKİM’DE
 • FESTİVALE GÖKÇE KONSERİ İLE KAPANIŞ

  /photos/gokcekonserkap.jpg

  Gemlik Belediyesi'nin, Gemlik Kent Konseyi ve çok sayıda sponsor firma ile birlikte organize ettiği, 3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivaline, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında katılımcılara görkemli bir kapanış programı sunuldu.
  Ayrıntılar...

  FESTİVALE GÖKÇE KONSERİ İLE KAPANIŞ
 • FESTİVAL ÇOŞKUYLA DEVAM EDİYOR

  /photos/festvklhk.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında organize edilen programlar Festivalin ikinci günündede hız kesmeden devam etti.
    Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde '' Zeytin '' konulu panel...
  Ayrıntılar...

  FESTİVAL ÇOŞKUYLA DEVAM EDİYOR
 • NURSEL'İN MUTFAĞI GEMLİK ZEYTİNİ FESTİVALİN'DE

  /photos/nurselergindf.jpg

  Ünlü sunucu Nursel Ergin, ''Nursel’in Mutfağı'' programını bu kez Gemlik'ten izleyicilerine sundu. 3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında Gemlik’e gelen ünlü sunucu, program çekimlerini Atatepe...
  Ayrıntılar...

  NURSEL'İN MUTFAĞI GEMLİK ZEYTİNİ FESTİVALİN'DE
 • ZEYTİN KONULU PANEL YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  /photos/zeytinpaneliasd.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Yerleşkesinde ' Zeytin' konulu panel gerçekleştirildi. Üreticiyi ve tüketiciyi bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen panelde alanında...
  Ayrıntılar...

  ZEYTİN KONULU PANEL YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
 • 6 FARKLI ÜLKE GALA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

  /photos/galayemekidsaf.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında İlçemize Yurtdışından gelen Protokol Üyeleri ve misafirleri Gemlik Belediyesi ve Kent Konseyi Büyükşehir Atatepe Sosyal Tesislerinde gala yemeğinde ağırladı...
  Ayrıntılar...

  6 FARKLI ÜLKE GALA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
 • REFİK YILMAZ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

  /photos/refikyilmaztskziyarets.jpg

  Bu yıl 3.sü düzenlenen Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında İlçemize gelen misafir Ülkeler yöresel yemekler konusunda ki hünerlerini öğle yemeğinde Gemlikli vatandaşlara gösterdi.
  Ayrıntılar...

  REFİK YILMAZ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİKENT KONSEYİNDEN KOMŞUMUZU TANIYALIM PROJESİGemlik Kent Konseyinin Gemlik Emniyet Müdürlüğü işbirliği ili hazırladığı "Bir suçu önleyerek toplumsal huzura katkıda bulunalım" ana teması ile hazırlanan "Komşumuzu Tanıyalım" projesi mahalle muhtarlarına tanıtıldı.
  
   Gemlik Kent Konseyi toplantı salonunda yapılan toplantıya Gemlik Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu ve ilgili emniyet personeli ile mahalle muhtarları katıldılar.
  
   Komşumuzu Tanıyalım projesini tanıtan Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim; "son günlerde ülkemizde yaşanan terör saldırılarında çevremizi tanımanın ne kadar önemli olduğunu öğrendik. En önemlisi de komşusunu tanımayan bir toplum haline geldiğimiz gerçeği ile yüz yüze gelmek oldu. Bu eksikliğimizi gidermek adına, Gemlik halıkının bu duyarlılığı kazanması için hazırladığımız bildirilerin mahalle muhtarlarımız aracılığı ile her apartmana yapıştırılmasını arzuluyoruz. Mahalle muhtarlarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz" şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
  
   Gemlik Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu da proje ile ilgili yaptığı konuşmasında; "Gemlik Kent Konseyinin öncülüğünde yapılan bu girişimi çok önemsiyoruz. Millet olarak unutulmaya yüz tutmuş hasletlerimizi yeniden hatırlatmada çok fayda olacağına inanıyoruz. Suçu önleme faaliyetlerinde bireylerin önemi çok fazla. Yaşadığımız bir örnek, apartmana gelen bir kimliği belirsiz vatandaş bir zili çalıyor, kim o dendiğinde, tüpçü diye cevap veriyor, ardından hemen apartman giriş kapısı açılıyor. Oysaki bu binada doğal gaz var ve tüp kullanan hiçbir komşu yok. Bu gibi durumlarda kapıyı açmadan niçin açacağımızı iyi düşünmeliyiz, farkında olmadan olası bir suça zemin hazırlamamalıyız. Çevremizde şahit olduğumuz her türlü şüpheli olayı derhal 155'i arayarak iletirsek suçu önlemede zaman kazanmışoluruz. Madde bağımlılığı ile mücadelede de önlemeye yönelik faaliyetlerde hep birlikte dikkatli olmamız gerekiyor. Muhtarlarımızdan bu konularda özel hassasiyet bekliyoruz. "Komşumuzu Tanıyalım" projesi tüm suçlara yönelik önemli bir projedir. Bu bildirilerin her apartmana mutlaka yapıştırılması ve apartman sakinlerince de projenin sahiplenilmesi gerekiyor. Böylesine anlamlı bir projeye muhtarlaraımızın özel önem vereceklerine inanıyor ve katkılarından dolayı tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Tarihi : 09 Mart 2017 Perşembe                
banner ufak
çalışma raporu

Ana Sayfa | İletişim
Gemlik Kent Konseyi Telefon : 0 224 5134395 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA