• BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESTİ

  /photos/basketbolhklg.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında düzenlenen Basketbol Turnuvası sona erdi.
    Turnuva finaline Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim...
  Ayrıntılar...

  BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESTİ
 • AHISKA’LI HEYETE ADLİYE’DE KAHVALTI

  /photos/adliyekkahvaltid.jpg

  Gemlik Belediyesi ve Gemlik Kent Konseyi tarafından düzenlenen 3. Uluslar arası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında, Ahıska’dan gelen heyete, Adliye Köyünde kahvaltı ikram edildi.
  Ayrıntılar...

  AHISKA’LI HEYETE ADLİYE’DE KAHVALTI
 • SATRANÇ TURNUVASINDA KIYASIYA REKABET

  /photos/satrancrekabetis.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında düzenlenen Satranç Turnuvası Celal Bayar Anadolu Lisesi’nin Spor Salonun’da organize edildi.18 İl’den gelen 376 sporcunun katılımı ile başlayan turnuvaya Gemlik Satranç ...
  Ayrıntılar...

  SATRANÇ TURNUVASINDA KIYASIYA REKABET
 • GEMLİK’E BOSNA’DAN KARDEŞ ŞEHİR

  /photos/bosnakardessehir.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali dolayısı ile festival boyunca Gemlik’te ağırlanan Bosna-Hersek’in Zavidovici ile Gemlik şehirleri arasında alınan kardeş şehir olma kararı, atılan imzalarla resmiyete kavuştu.
  Ayrıntılar...

  GEMLİK’E BOSNA’DAN KARDEŞ ŞEHİR
 • KENT KONSEYİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ 8 EKİM’DE

  /photos/kentkoncocukkoro.jpg

  Gemlik Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Gurubu tarafından geçen yıl Edip Özer Başkanlığında ve Şef Eda Varlı yönetiminde oluşturulan çocuk korusu yeni dönem çalışmalarına başladı.
  Ayrıntılar...

  KENT KONSEYİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ 8 EKİM’DE
 • FESTİVALE GÖKÇE KONSERİ İLE KAPANIŞ

  /photos/gokcekonserkap.jpg

  Gemlik Belediyesi'nin, Gemlik Kent Konseyi ve çok sayıda sponsor firma ile birlikte organize ettiği, 3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivaline, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında katılımcılara görkemli bir kapanış programı sunuldu.
  Ayrıntılar...

  FESTİVALE GÖKÇE KONSERİ İLE KAPANIŞ
 • FESTİVAL ÇOŞKUYLA DEVAM EDİYOR

  /photos/festvklhk.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında organize edilen programlar Festivalin ikinci günündede hız kesmeden devam etti.
    Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde '' Zeytin '' konulu panel...
  Ayrıntılar...

  FESTİVAL ÇOŞKUYLA DEVAM EDİYOR
 • NURSEL'İN MUTFAĞI GEMLİK ZEYTİNİ FESTİVALİN'DE

  /photos/nurselergindf.jpg

  Ünlü sunucu Nursel Ergin, ''Nursel’in Mutfağı'' programını bu kez Gemlik'ten izleyicilerine sundu. 3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında Gemlik’e gelen ünlü sunucu, program çekimlerini Atatepe...
  Ayrıntılar...

  NURSEL'İN MUTFAĞI GEMLİK ZEYTİNİ FESTİVALİN'DE
 • ZEYTİN KONULU PANEL YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  /photos/zeytinpaneliasd.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Yerleşkesinde ' Zeytin' konulu panel gerçekleştirildi. Üreticiyi ve tüketiciyi bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen panelde alanında...
  Ayrıntılar...

  ZEYTİN KONULU PANEL YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
 • 6 FARKLI ÜLKE GALA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

  /photos/galayemekidsaf.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında İlçemize Yurtdışından gelen Protokol Üyeleri ve misafirleri Gemlik Belediyesi ve Kent Konseyi Büyükşehir Atatepe Sosyal Tesislerinde gala yemeğinde ağırladı...
  Ayrıntılar...

  6 FARKLI ÜLKE GALA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
 • REFİK YILMAZ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

  /photos/refikyilmaztskziyarets.jpg

  Bu yıl 3.sü düzenlenen Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında İlçemize gelen misafir Ülkeler yöresel yemekler konusunda ki hünerlerini öğle yemeğinde Gemlikli vatandaşlara gösterdi.
  Ayrıntılar...

  REFİK YILMAZ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİKENT KONSEYİNDEN KADINLARA ÖZEL ANLAMLI PANELGemlik Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve Kadın Meclisi üyelerinin Gemlik Belediyesi ile birlikte düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel panel yoğun ilgi gördü. Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda organize edilen panelde Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Kadın ve Demokrasi Derneği Hukuk Temsilcisi (KADEM) Av. Özlem Koçak Süren ve Mikro Finans Bursa Bölge Müdiresi Zeynep Cengiz konuştu.
  
   Panelin açış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, 8 Mart tarihinin doğum günü benzeri kutlamaların yapıldığı bir gün olmadığını vurgulayarak, “8 Mart kadınlara hayatın her alanındaki haklarının tekrar ve tekrar hatırlatıldığı gündür. Günümüzde kadınlarımız kendilerinin ve haklarının farkında değiller. Bu farkındalığı yaratmak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak adına bu organizasyonları tertipliyoruz” dedi. Kadınlara bilimi ve okumayı referans olarak gösteren Mukaddes Serim, günümüzde 200 ülkeden sadece 19’un da başbakan ve başkanların kadın olduğunu anımsatarak, “Oysa artık siyasette de kadınlarımızın fedakârlığı söz konusudur. Erkeklerin kadınları engellediğini veya engelleyeceğini sanmıyorum. Biz kadınlar haklarımızı, durduğumuz yeri ve yapmamız gerekenleri bilerek, bilimin ışığında ilerlemeliyiz. Ben sizlere okumanızı tavsiye ediyorum” dedi.
  
   KADEM Hukuk Temsilcisi Özlem Koçak Süren’de, KADEM’in yaptığı çalışmaları anlattı. Tarihte kadın hakları terimini ilk kullanan kişinin, Peygamberimiz Hz. Muhammed Olduğunu vurgulayan Özlem Koçak Süren, Türkiye’de de Cumhuriyet dönemi sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özverili çalışmalarıyla kadın haklarının yasallaştırıldığını söyledi. Dünyada son yıllarda kadın erkek eşitliğinin pozitif ayrımcılık felsefesi kapsamında biraz daha kadına yönelik değiştiğini ifade eden Süren, yasal haklarını bilmeyen kadınların yanında olduklarını kaydetti.
  
   Mikro Finans Bursa Bölge Müdiresi Zeynep Cengiz’de, kadının ekonomideki yeri ve kadınların ekonomiye yönelik iş gücü potansiyeli, emek gücü potansiyeli konuşundu bilgiler verdi. Panel sonrasında Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim ve Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Türe konuşmacılara çiçek ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Haber Tarihi : 08 Mart 2017 Çarşamba        
banner ufak
çalışma raporu

Ana Sayfa | İletişim
Gemlik Kent Konseyi Telefon : 0 224 5134395 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA