• BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESTİ

  /photos/basketbolhklg.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında düzenlenen Basketbol Turnuvası sona erdi.
    Turnuva finaline Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim...
  Ayrıntılar...

  BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESTİ
 • AHISKA’LI HEYETE ADLİYE’DE KAHVALTI

  /photos/adliyekkahvaltid.jpg

  Gemlik Belediyesi ve Gemlik Kent Konseyi tarafından düzenlenen 3. Uluslar arası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında, Ahıska’dan gelen heyete, Adliye Köyünde kahvaltı ikram edildi.
  Ayrıntılar...

  AHISKA’LI HEYETE ADLİYE’DE KAHVALTI
 • SATRANÇ TURNUVASINDA KIYASIYA REKABET

  /photos/satrancrekabetis.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında düzenlenen Satranç Turnuvası Celal Bayar Anadolu Lisesi’nin Spor Salonun’da organize edildi.18 İl’den gelen 376 sporcunun katılımı ile başlayan turnuvaya Gemlik Satranç ...
  Ayrıntılar...

  SATRANÇ TURNUVASINDA KIYASIYA REKABET
 • GEMLİK’E BOSNA’DAN KARDEŞ ŞEHİR

  /photos/bosnakardessehir.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali dolayısı ile festival boyunca Gemlik’te ağırlanan Bosna-Hersek’in Zavidovici ile Gemlik şehirleri arasında alınan kardeş şehir olma kararı, atılan imzalarla resmiyete kavuştu.
  Ayrıntılar...

  GEMLİK’E BOSNA’DAN KARDEŞ ŞEHİR
 • KENT KONSEYİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ 8 EKİM’DE

  /photos/kentkoncocukkoro.jpg

  Gemlik Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Gurubu tarafından geçen yıl Edip Özer Başkanlığında ve Şef Eda Varlı yönetiminde oluşturulan çocuk korusu yeni dönem çalışmalarına başladı.
  Ayrıntılar...

  KENT KONSEYİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ 8 EKİM’DE
 • FESTİVALE GÖKÇE KONSERİ İLE KAPANIŞ

  /photos/gokcekonserkap.jpg

  Gemlik Belediyesi'nin, Gemlik Kent Konseyi ve çok sayıda sponsor firma ile birlikte organize ettiği, 3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivaline, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında katılımcılara görkemli bir kapanış programı sunuldu.
  Ayrıntılar...

  FESTİVALE GÖKÇE KONSERİ İLE KAPANIŞ
 • FESTİVAL ÇOŞKUYLA DEVAM EDİYOR

  /photos/festvklhk.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında organize edilen programlar Festivalin ikinci günündede hız kesmeden devam etti.
    Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde '' Zeytin '' konulu panel...
  Ayrıntılar...

  FESTİVAL ÇOŞKUYLA DEVAM EDİYOR
 • NURSEL'İN MUTFAĞI GEMLİK ZEYTİNİ FESTİVALİN'DE

  /photos/nurselergindf.jpg

  Ünlü sunucu Nursel Ergin, ''Nursel’in Mutfağı'' programını bu kez Gemlik'ten izleyicilerine sundu. 3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında Gemlik’e gelen ünlü sunucu, program çekimlerini Atatepe...
  Ayrıntılar...

  NURSEL'İN MUTFAĞI GEMLİK ZEYTİNİ FESTİVALİN'DE
 • ZEYTİN KONULU PANEL YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  /photos/zeytinpaneliasd.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Yerleşkesinde ' Zeytin' konulu panel gerçekleştirildi. Üreticiyi ve tüketiciyi bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen panelde alanında...
  Ayrıntılar...

  ZEYTİN KONULU PANEL YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
 • 6 FARKLI ÜLKE GALA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

  /photos/galayemekidsaf.jpg

  3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında İlçemize Yurtdışından gelen Protokol Üyeleri ve misafirleri Gemlik Belediyesi ve Kent Konseyi Büyükşehir Atatepe Sosyal Tesislerinde gala yemeğinde ağırladı...
  Ayrıntılar...

  6 FARKLI ÜLKE GALA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
 • REFİK YILMAZ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

  /photos/refikyilmaztskziyarets.jpg

  Bu yıl 3.sü düzenlenen Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında İlçemize gelen misafir Ülkeler yöresel yemekler konusunda ki hünerlerini öğle yemeğinde Gemlikli vatandaşlara gösterdi.
  Ayrıntılar...

  REFİK YILMAZ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİKAHRAMAN'A GÜVENOYUGemlik'te Kurulu bulunan Bursa Zihinsel Engellileri Koruma Derneği olağan kongresi Kent Konseyi Toplantı Salonunda yapıldı. 3 yıllığına yenilenen kongrede mevcut başkan Ersin Kahraman ile devam kararı çıktı.
  
   Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından gündem maddelerine geçilen kongrede divan başkanlığına Ahmet Çakmak, üyeliklere ise Fatih Buluk ve Cemal Kurt seçildikten sonra maddeler tek tek oylandı.
  
   Oylama öncesi söz alarak konuşan başkan Ersin Kahraman, geçen iki yıllık süreci değerlendirdi. Onca borç yükü ve sıkıntılar içerisinde göreve geldikleri günden bu yana yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Kahraman, katkıda bulunanlara da teşekkür etmeyi ihmal etmedi.
  
   Üç yıllığına yeni göreve seçilen Ersin Kahraman sözlerinde yeni yönetim ile birlikte daha da verimli çalışmalar üretmeye gayret edeceklerini dile getirdi. Bitirilen 2 yıllık sürede geziler, yemek programları, engeliler gününe özel programların yanı sıra birçok sosyal aktiviteler gerçekleştirildiğini söyleyen Kahraman, aynı süreçte okula bir ilave sınıf ve birdi Fizyoterapist eğitimci kazandırdıklarını dile getirdi.
  
   Belediye meclis kararı alınmasında ki katkılardan dolayı tüm parti gruplarına da teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Kahraman, desteklerinden dolayı, Borusan Grubu ve Zafer Işık'a da teşekkür etti.
  
   Engellileri temsil eden sivil toplum kuruluşları ile ortak sosyal faaliyet ve işbirliği yaparak insani ve barışçıl faaliyetlerde bulunmaya devam edeceklerini söyleyen Kahraman, "Derneğimiz, her toplum bireyi gibi bedensel ve zihisel engellilerin de her alanda yer almalarına destek vererek insanlığa örnek olabilecek düzeyde bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Her insan bir engelli adayıdır, toplum olarak hepimiz böyle düşünmeli ve engellilerimize öyle davranmalıyız. Onları ne kadar mutlu edersek bizlerde mutlu o kadar mutlu oluyoruz. Bu yoldaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.
  
   Çoğunluk sağlanan kongre sonunda yapılan oylamada yönetim kurulu üyeliklerine Ersin Kahraman, Mukaddes Serim, Fehmi Arslan, Fatih Buluk, Cemal Kurt seçilirken, denetim kurulu üyeliklerine ise Ahmet Çakmak, Ahmet Gazi Memiş, Sevim Koçdemir seçildiler.

Haber Tarihi : 27 Şubat 2017 Pazartesi                
banner ufak
çalışma raporu

Ana Sayfa | İletişim
Gemlik Kent Konseyi Telefon : 0 224 5134395 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA